اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

پاورپوینت تاریخچه بیماری

فرمت : پاورپوینت

تعداد اسلاید : 11 اسلاید

بسم الله الرحمن الرحیم scurvy
تاریخچه بیماری

اولین علایم و نشانه های اسکوروی در ملوانان انگلیسی 3000سال قبل از میلاد مسیح و 500سال قبل از میلاد مسیح ثبت شده است.
در ان زمان بیشتر دریانوردان به نوشیدن
الکل عادت داشتند اما جیمز لیند نوشیدنی
دیگری را به کشتی ها وارد کرد.زمانی که
او جراح نیروی دریایی اسکاتلند شد
بسیای از دریا نوردان به ویژه در سفر های
دراز به اسکوروی دچار می شدند. دريانوردان مانند بسياري از مردم مي‌دانستند كه براي سالم ماندن بايد مقدار معيني گوشت مواد قندي و نمك‌هاي معدني مصرف كنند. دريانوردان براي به دست آوردن غذاي تازه، جانوران اهلي را در كشتي نگهداري مي‌كردند. اما ميوه و سبزي‌هاي تازه به همراه نداشتند، زيرا در سفرها خراب مي‌شدند.

ليند گمان مي‌كرد كه اسكوروي به علت محدوديت رژيم غذايي كشتي‌ها به وجود مي‌آيد. او تصميم گرفت آن را به شيوه‌اي بنيادي درمان كند. از اين رو، كاركنان يك كشتي را كه همه به اسكوروي دچار شده بودند، به گروه‌هايي تقسيم كرد و به هر گروه تا چهارده روز مكمل‌هاي غذايي متفاوتي داد. اودريافت گروهي كه پرتقال و ليمو خورده بودند، پس از شش روز از ديگران بهتر شدند.

منتشر کرد. 1754لیند نتیجه ازمایش های خود را در سال
اما دریا نوردان سفارش های او را به کندی به کار بستند.
یکی از دریا نوردانی که سخنان او را پذیرفت کاپیتان کوک بود.او طی سفر های درازش به جنوب اقیانوس ارام ،در 1770 میلادی به ملوانانش میوه های تازه میداد.
سرانجام از 1795 میلادی،همه دریانوردان انگلیسی هر روز از اب لیمو استفاده می کردند.و در میان دریانوردان به لیمویی ها مشهور شدند.
اسکوروی
Cکمبود حاد این ویتامین در افرادی که قادر به سنتز ویتامین نیستند منجر به اسکوربوت می شود.
نام اسکوروی برای بیماری کمبود ویتامینC از یک کلمه ایتالیایی به نام scrbutico گرفته شده است. که این کلمه به معنی یک شخص حساس (irritable) است.
کمبود ویتامین C با بی حالی و کسالت کلی ارزیابی می شود. و گاهی اوقات درشخصیت و شرایط روانی افراد تغییراتی ایجاد می کند.
این اثرات رفتاری ایجاد شده به دلیل مختل شدن سنتز کاتکول امین ها و در نتیجه ی کاهش فعالیت دوپامین B هیدروکسیلاز است. بیشتر علایم دیگر اسکوروی به دلیل اختلال در سنتزکلاژن است.

اولین علایم اسکوروی عبارتست از:ضعف و خستگی
نشانه های فیزیکی اسکوروی:
هیپرکراتوز، پری فولیکولار، اریتم، پورپورا و وز شدن موها جراحت و زخم ،ارترالژی مفاصل، بلع دردناک، افسردگی، تب، تنفس کوتاه و گیجی.
اسکوروی شدید منجر به از دست دادن دندانها، صدمات استخوانی،خونریزی داخلی و عفونت می گردد.در صورت عدم درمان اسکوروی بسیار کشنده است به همین دلیل جهت شروع درمان نیاز به تشخیص ازمایشگاهی نمی باشد. احتمال اشتباه ریکتز و اسکوروی وجود دارد،زیرا هر دو با اختلال در رشد استخوانها همراه هستند.
Treatment
شروع درمان با تجویز ویتامین، 100 میلی گرم 3بار در روز می باشد. گاهی لازم است در ابتدای درمان 100میلی گرم از ویتامین به شکل داخل وریدی تجویز شود. Reference:

Krause”s food & nutrition therapy
Human nutrition

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,750 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file1_1716590_9965.zip1.2 MB