اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

پاورپوینت انسان ،طبيعت ، معماري

فرمت : پاورپوینت

تعداد اسلاید :78

 

 قسمتی از اسلاید پاورپوینت : 

nانسان ، طبيعت و معماري ، رأسهاي مثلثي را تشكيل مي دهند كه شايد در زمان معاصر بتوان آنها را مثلث حيات يا زتدگي دانست . در واقع حيات بشريت در جوامع امروزي به اين سه آيتم وابسته است . جوامع مدرن يا سنتي ، امروزه ، انسان را مجبور به ارتباط با هر يك از عوامل سازندي مثلث حيات يا به عبارتي انسان ، طبيعت و معماري مي نمايد .
 
nهدف درس :
nاز آنجاييكه طراح بناهاي زندگي ، قرار است كه در فن معماري متبحر گردد ، رسيدن به شيوههاي درست طراحي در معماري ، هدف اين درس محسوب مي‌گردد . اما همواره رسم براين بوده است كه انسان براي رسيدن به يك سري اهداف و مقاصد بايد مسيري را سپري نمايد كه اين مسير با شناخت عوامل مؤثر تعريف مي گردد . لذا شناخت و بررسي تك تك عوامل مؤثر در زندگي بشر به طور مجزا امري لازم و گريز ناپذير مي نمايد .
nسرفصلهاي اصلي درس :
n
nمباحث اصلي درس ، در سه فصل كلي مورد بررسي قرار مي گيرند . اين سه فصل عبارتند از :
nانسان
nطبيعت
nمعماري
 
 
nفصل اول :

انسان

nبخش اول :

شناخت انسان 

انسان كيست

 

nانسان كيست ؟
nهر كس انسان را بر اساس جهانبيني اش ميشناسد و هر مكتبي انسان را به نوعي تلقي مي كند . يكي انسان را حيواني مادي مي بيند و ديگري او را حيواني خدايي . هر مكتبي صفتي به او ميدهد : ايدهآل ساز ، ناطق ، اقتصادي ، ابزارساز ، متكامل ، آزاد ، انتخابكننده ، بيماهيت ، منتظر ، مردد ، متعصب ، شبهخدا ، طبيعي ، اجتماعي ، فرهنگ آفرين ، متمدن ، خودآگاه و ...
nمكتب به شكلي كه در قرون وسطي هست ، اصالت را به خدا مي دهد ، به صورتي كه همه‌ي ارزشها و اصالتهاي انسان را نفي مي كند و تجليل خدا را مستلزم تحقير انسان مي داند ، ادبيات ، زندگي ، اخلاق ، ارزش ، فلسفه و همه ابعاد و تجليات معنوي
nيعني هر چه را كه منبعث از ذات خداست ، اصل و با ارزش مي شمارد و هر چه را كه منسوب به حقيقت و واقعيت نوعي انسان است ، بي ارزش ، ميرا و زشت ميخواند .
nرنسانس ، بازگشت به اين فكر است كه : انسان ، ملاك حقيقت و اصالت است و هم ملاك ارزشها و زيبايي است . مسأله انسان ، مسأله بي »هايت مهمي است . تمدن امروز مبناي مذهب خود را بر انسان شناسي گذاشته است . يعني اصالت انسان و انسانپرستي . مذاهب گذشته و اديان ، شخصيت انسان را خرد كرده و انسان را وادار مي كردند تا قرباني خدايان بشود . انسان را وادار مي كردند كه اراده‌اش را در برابر اراده‌ي خدا عاجز شمارد . او را وادار مي كردند تا با نيايش و دعا و التماس از خدا چيزي طلب نمايد ، به همين جهت اومانيسم ، مذهبي است كه از رنسانس به بعد ، در
 
nبخش دوم :

آفرينش انسان

فلسفه‌ي خلقت انسان

nداستان آفرينش :
nخداوند به فرشتگان خطاب مي كند كه : من مي خواهم جانشيني براي خود در زمين خلق كنم . رسالت انسان از نظر اسلام ف با همين اولين خطاب خداوند روشن ميشود يعني رسالتي را كه خداوند در كائنات دارد ، انسان در روي زمين بايد به نمايندگي خدا انجام دهد . بنابر اين اولين فضيلت انسان ، نمايندگي خداوند در زمين است . فرشتگان به فرياد ميآيند كه باز مي خواهي روي زمين كسي را بيافريني كه به خونريزي و جنايت و كينه و انتقام پردازد ؟ ( چون قبل از آدم ، آدمها و انسانهاي ديگري هم بوده‌اند و فرشتگان بيم اين دارند كه اگر خداوند دوباره انسان جديدي بيافريند و باز مرحله‌ي تازه‌اي براي انسان در روي زمين قائل شود ، باز اين انسان به خونريزي و به گناه خواهد پرداخت .
 

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,750 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tabaat-mamari_1707625_1529.zip451.2k